Czy chcesz zostać mentorem?

Dziękujemy za zainteresowanie rolą mentora w Vegan Challenge! Mentorzy to tacy osobiści asystenci uczestników Vegan Challenge. Sami są na diecie roślinnej i znają podstawy wegańskiego odżywiania i stylu życia. Przejście na dietę roślinną może wymagać przyswojenia wielu nowych nawyków. Ale kiedy opanuje się już podstawy, zazwyczaj staje się to dość łatwe (choć, oczywiście, ciągle mogą temu towarzyszyć pewne wyzwania). To stawia nas na wyjątkowej pozycji - osób, które mogą pomóc uczestnikom Vegan Challenge w czymś, co może być dla nich trudne, ale dla nas jest już łatwe. Wszyscy mentorzy zostają przeszkoleni, więc nie musisz już teraz wiedzieć wszystkiego. W tym momencie wystarczą Twoje chęci, by pomóc innym spróbować swoich sił na diecie roślinnej.

Do czego się zobowiązujesz, zostając mentorem?

Mentor powinien być pomocny, kontaktowy i wyrozumiały. Wiele osób korzysta z naszej kampanii po to, by przejść na dietę roślinną, ale Vegan Challenge jest skierowana również do osób, które chcą tylko ograniczyć spożycie produktów odzwierzęcych na czas trwania wyzwania. Jako mentorzy powinniśmy akceptować każdy poziom ambicji, a także odmienne motywacje do spróbowania diety roślinnej. Niemniej jednak w ramach wyzwania rekomendujemy wyłącznie roślinne produkty.

Informacje udzielane przez mentora muszą być zgodne z wiedzą naukową. Porady żywieniowe powinny opierać się na rekomendacjach specjalistów i mamy takich ekspertów, którzy pomagają nam w kampanii. Udzielamy porad w oparciu o oficjalne rekomendacje żywieniowe, biorąc pod uwagę specyfikę diety roślinnej.

Zawsze odpowiadamy życzliwie i rzeczowo, nawet, jeśli słyszeliśmy te same pytania już wiele razy.


To, ile dokładnie czasu chcesz poświęcić na bycie mentorem, zależy od ciebie, ale oczekujemy, że będziesz w stanie poświęcić przynajmniej 15 minut dziennie na odpowiadanie na pytania uczestników we wspólnej grupie na Facebooku oraz być osobistym mentorem dla przynajmniej pięciorga uczestników każdego miesiąca i odpowiadać na ich pytania w ciągu dwóch dni. Pięć osób może wydawać się dużą liczbą, ale zazwyczaj tylko niektóre z nich zadają pytania. W zależności od miesiąca liczba uczestników i osób, które korzystają z pomocy mentora, może się wahać. Nie sposób określić z góry, w jakim stopniu uczestnicy będą wymagać zaangażowania mentora. Niektórzy uczestnicy Vegan Challenge aktywnie zadają pytania, inni proszą o mentora, a później dochodzą do wniosku, że zupełnie go nie potrzebują.

Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, na przykład z powodu urlopu, okresowego nadmiaru obowiązków lub jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z bycia mentorem, skontaktuj się z zespołem mentorów z wyprzedzeniem. Uczestnicy powinni mieć zapewnione stałe wsparcie mentorów.

Kampania Vegan Challenge, realizowana przez Otwarte Klatki, jest kampanią będącą przeciwko rasizmowi i dyskryminacji. Nie akceptujemy dyskryminacji ze względu na płeć, kolor skóry, wiek czy orientację seksualną. Od uczestników również wymaga się przestrzegania tych zasad.

Jeśli akceptujesz powyższe zasady i warunki, przejdź dalej do rejestracji na szkolenie dla mentorów.
 

Zarejestruj się, żeby zostać mentorem

 

@veganchallengepl

vegan.challenge@otwarteklatki.pl